Bez bramek z Cracovią

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 pomiędzy zespołami juniorów starszych Jagiellonii i Cracovii przy Elewatorskiej. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego są na 11. miejscu w tabeli.

Od pierwszych minut rywalizacji Jagiellończycy przejęli inicjatywę, ale nie byli w stanie przez długi czas zagrozić dobrze zabezpieczającemu dostęp do swojej bramki zespołowi Cracovii. Goście w defensywie unikali poważniejszych błędów, podobnie zresztą jak białostoczanie, wobec czego oba zespoły były w klinczu i nie potrafiły zagrozić swoim oponentom w pierwszej połowie. 

Zdecydowanie ciekawiej było po zmianie stron i nie brakowało kontrowersji. W 52. minucie Radosław Zyśk, uczeń klasy 2 G, przewrócił się w polu karnym gości, ale arbiter pozostał niewzruszony i nie podyktował rzutu karnego. Podobnie było po drugiej stronie boiska po godzinie gry, gdy goście domagali się rzutu karnego po starciu w naszej „szesnastce”. Sędzia na nasze szczęście zdecydował inaczej. 

Na najlepsze okazje z obu stron czekaliśmy do ostatniego kwadransa. W 75. minucie z mocnym uderzeniem Krystiana Tymendorfa poradził sobie jednak golkiper gości. Najdogodniejsza sytuacja Jagi w całym meczu nadarzyła się chwilę później, gdy pojedynek sam na sam z bramkarzem Cracovii przegrał Zyśk. Potem był jeszcze rajd z piłką Patryka Kapicy zakończony strzałem, ale zbyt lekkim, by mógł zaskoczyć golkipera rywali.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.