Poczet na szóstkę!

A w zasadzie na trójkę. Trzech uczniów naszej szkoły w miniony weekend,w sobotę 17 lutego wzięło udział w poświęceniu sztandaru Jagielloni w rok rocznie obchodzonym „Święcie Ultry” – kibiców żółto-czerwonych. Sztandarowy – Maksymilian Koj – oraz dwóch przybocznych – Bartłomiej Łupiński i Patryk Drygiel – spisali się na złoty medal. Warto wspomnieć o opiekunach młodych Jagiellończyków – p. Ewie Siegień i p. Sylwii Kaczyńskiej.
Ale zacznijmy od początku.
O godzinie 15.00 na Rynku Kościuszki odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru. Uczestniczyło w nim wielu fanów Jagi. Następnie poczet z kibicami ruszył ulicami miasta pod Stadion Miejski, gdzie nasza trójka przejęła sztandar. Poczet sztandarowy, oddając honory, przeszedł przez szpaler kibiców na stadionw rytm hymnu klubu. Tuż przed rozpoczęciem meczu nasz poczet uroczyście wszedł na murawę stadionu i oddał cześć 17 tysiącom widzów zasiadającym wówczas na trybunach.
To krótkie, lecz niezwykle cenne doświadczenie z pewnością na długo zostanie w pamięci chłopców. Miejmy nadzieję, że następne wyjście na murawę będzie już w korkach i stroju białostockiej drużyny.

Maksymilian Koj