Spotkanie z Tarasem Romanczukiem

W środę 30.11.22 spotkał się z młodzieżą z klas pierwszych Taras Romanczuk polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia, od 2014 roku piłkarz klubu Jagiellonia i od 2019 kapitan drużyny.

Taras Romanczuk jest już legendą klubu Jagiellonia, gdyż jest dwukrotnym wicemistrzem Polski, brązowym medalistą, jednym z lepszych strzelców (26 bramek) oraz rekordzistą pod względem występów w ekstraklasie (259 razy)!

Jest to piłkarz z wyższym wykształceniem, posiada tytuł magistra stosunków międzynarodowych.

 Spotkanie było bardzo ciekawe, pouczające i na pewno motywujące do pracy nad sobą, nie tylko w dziedzinie sportu. Nasza młodzież miała okazje rozmawiać z kimś, kto jest bardzo doświadczonym piłkarzem i autorytetem w piłce nożnej, a jednocześnie z racji wspólnych barw żółto-czerwonych jakby starszym mądrym kolegą, z którym mają okazje spotykać się na treningach. Taras Romanczuk z wielką otwartością i szczerością odpowiadał na ich wiele pytań i wątpliwości. 

 Ogromną przyjemnością było być na tym spotkaniu, słuchać mądrych, fachowych wypowiedzi Tarasa Romanczuka i patrzeć na młodzież dosłownie „spijającą słowa z jego ust”.

Dziękujemy wszystkim organizatorom spotkania, szczególnie bibliotece szkolnej oraz naszym uczniom za aktywność!